Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)Russian (CIS)English (United Kingdom)
Strona Główna Duchowość Modlitwy BŁOGOSŁAWIEŃSTWA duchowe domu (mieszkania)

Zdjęcia

Nowe Zdjęcia

Koszalin
Jasna Góra ...

Losowe Zdjęcie

Jasna Góra ...
BŁOGOSŁAWIEŃSTWA duchowe domu (mieszkania) PDF Drukuj Email
Wpisany przez WK   
poniedziałek, 31 maja 2010 14:35

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO Duchowe DOMU.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KRÓTSZE

Prosimy Cię Panie, nawiedź ten dom i oddal od niego wszelkie zasadzki nieprzyjaciół. Niech przebywają w nim święci Twoi Aniołowie i strzegą nas w pokoju i niech nam zawsze towarzyszy Twoje błogosławieństwo. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen. Niech nas błogosławi i strzeże wszechmogący i miłosierny Bóg Ojciec+, Bóg Syn+ i Bóg Duch Święty+. Amen.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DŁUŻSZE[1]

Ewangelia św. Jana.

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości. Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było [Słowo], a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego - którzy ani z krwi ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.

 Niech nas błogosławi i strzeże wszechmogący i miłosierny

Bóg Ojciec +, Bóg Syn + i Bóg Duch Święty +. Amen.

O Przenajświętszy Panie Jezu Chryste, potężny i wszechmogący Boże Nieba i ziemi, i Królu Nazareński! O Przenajświętszy Panie Jezu Chryste, Synu Dawidów! - zmiłuj się nad tym domem. Ukrzyżowany Jezu, proszę Cię, strzeż tych mieszkańców. O Krzyżu Święty, na którym Chrystus umarł, racz ten dom bronić.

Błogosławieństwo Boskie niech błogosławi tych ludzi, którzy się znajdują w tym domu, moc Ducha Świętego niech oświeca wszystkich ludzi w tym domu mieszkających, a Błogosławieństwo Najwyższego, które wyszło od Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego niech błogosławi ten dom i wszystko, co w nim jest, także oprócz domu bydło i ludzi, wszystkie do pożywienia pokarmy i wszystko, co się pod dachem znajduje, niech będzie błogosławione.

Przenajświętsze Imię Jezusa Chrystusa, ukrzyżowany Pan nasz niech broni ten dom; Przenajświętsza Trójca nich zasłoni i błogosławi wszystkich ludzi, którzy do tego domu wchodzą i wychodzą: czterech Ewangelistów niech utwierdzają i umacniają ten dom, aby żadne nieszczęście do niego się nie zbliżało, czyli to chorobami, powietrzem, powodzią, ani ogniem, ani żadnym złem, które ludziom i bydłu (zwierzętom) szkodliwym jest.

Imię święte Jezusa z dziewięcioma Chórami Aniołów, i pokój Jezusa Chrystusa niech będzie z tym domem, a Błogosławieństwo Boskie niechaj działa  z tymi ludźmi, którzy się w tym domu znajdują.

Trójca Przenajświętsza: Bóg Ojciec +, Syn + i Duch Święty + niech będą obrońcami tego domu; o święta Panno Maryjo - módl się do Boga z nami, aby Bóg raczył ten dom zachować od wszelkiego złego. Czterech świętych Archaniołów niechaj stoją na czterech granicach domu tego, a niech raczą być stróżami jego, a dwunastu świętych Apostołów niech raczą być szafarzami domu tego.

Krzyż Jezusa Chrystusa niech będzie dachem domu tego. Trzy gwoździe Chrystusowe niech będą zaporą domu tego. Korona Jezusa Chrystusa niech będzie tarczą domu tego.

Tak niech będzie ubłogosławiony ten dom tymi świętymi słowami Boskimi. O Panie Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami; Święta Maryjo - módl się za nami; św. Janie Chrzcicielu - módl się za nami; o Trójco Przenajświętsza, obroń ten dom, aby żadne nieszczęście do niego się nie przybliżało, zachowaj ten dom od ognia, piorunu, gradu i powodzi; ażeby nam w tym wszystkim żaden żal się nie stał, do tego niech nam dopomoże Bóg Ojciec + Bóg Syn + Bóg Duch Święty +. Amen.

Nawiedź, prosimy, Panie, to mieszkanie, a wszelkie zasadzki nieprzyjacielskie od niego daleko odpędź, Aniołowie Twoi święci niechaj mieszkają w nim, którzy by nas w pokoju strzegli; a Błogosławieństwo Twoje niech będzie nad nami zawsze. Amen.

Błogosławieństwem wiecznym niech nas błogosławi Ojciec Wieczny +. Amen. Jednorodzony Syn Boski niech nas raczy błogosławić i wspomagać, +. Amen. Łaska Ducha Świętego niech oświeca zmysły i serca nasze, +. Amen. 


[1] Według książeczki do nabożeństwa pt. "Hołd Bogu od Narodu Polskiego" nakładem s.s. Bernardynek przy kościele św. Józefa w Krakowie.

Zmieniony: wtorek, 18 czerwca 2013 20:37
 
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval
Witryna przygotowana przez Sebastiana Pieczyńskiego. Projekt wyglądu Templatka.pl