Polish (Poland)Deutsch (DE-CH-AT)Russian (CIS)English (United Kingdom)
Strona Główna Vox populi-Vox Dei Słowo Boże A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego

Zdjęcia

Nowe Zdjęcia

Aniol1
Kalisz

Losowe Zdjęcie

Jasna Góra ...
A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego PDF Drukuj Email
Wpisany przez nadesłał Tadeusz   
wtorek, 17 kwietnia 2012 21:43

"A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne." (J 3,14-15)
alt
Dlaczego aż tak wielką ofiarę musiał złożyć Jezus za moje grzechy, abym ja mógł żyć? Przecież samo przyjście Syna bożego na ziemię było już Jego ofiarą, Jego uniżeniem się. Czy musiał być krzyż? Widocznie to moje grzechy są tak wielkim złem, że inaczej nie można było ich zniszczyć jak właśnie przez krzyż. I tak sobie dziś myślę, jak wielka jest miłość Boga do mnie grzesznika, skoro nie wahał się On pójść na krzyż za moje grzechy.

Jezus umarł, abym ja miał życie. "Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich."(J 15,13) On oddał swoje życie za mnie, a co ja mogę Mu oddać?

W Wielki Piątek podczas adoracji krzyża przepraszałem Jezusa za moje grzechy, które Go na ten krzyż zaprowadziły. Dziś też chcę Go za nie przepraszać i prosić, aby pozwolił mi razem z Nim zmartwychwstać do nowego życia. W rozmowie z Nikodemem Jezus wskazuje na potrzebę powtórnego narodzenia. I o to narodzenie do życia bez grzechów dzisiaj Go proszę.

Nie odrzucaj mnie od swego oblicza
i nie odbieraj mi świętego ducha swego!
Przywróć mi radość z Twojego zbawienia
i wzmocnij mnie duchem ochoczym!
(Ps 51,13-14 wg BT)

____________________

"Nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą!"(1J 3,18)
Zmieniony: środa, 18 kwietnia 2012 09:34
 
JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval
Witryna przygotowana przez Sebastiana Pieczyńskiego. Projekt wyglądu Templatka.pl